Můj průběh

Jak to vlastně celé začalo?

Na přelomu ledna/února 2009 jsem začala mít problémy se zvracením. 1x týdně se mi stalo, že jsem ve večerních hodinách zvracela. Vzhledem k tomu, že jsem ke konci roku silně zredukovala činnost firmy (včetně zaměstnanců), domnívala jsem se, že je to psychosomatického původu a moc jsem to neřešila.

V polovině února to přestalo a já měla asi měsíční pauzu bez zvracení. Nicméně ke konci března se to vrátilo jak bumerang, a to už jsem měla dole 9 kilo. Přesto jsem se pořád domnívala, že je to psychického původu. První dubnový víkend jsme odjeli s manželem na Slovensko, v domnění, že změna prostředí mi pomůže. Chudák kamarádka Zuzanka, která se o nás starala, vyvářela a já pravidelně ve večerních hodinách zvracela a zvracela. Už to bylo na denní bázi.

Po návratu ze Slovenska jsem naklusala k doktorce a začala to konečně řešit. Nejzáhadnější na tom všem bylo, že ať jsem jedla cokoliv a kdykoliv, vždy jsem zvracela jen mezi 22-24:00 hodinou, neboli po ulehnutí do postele. Následovala série vyšetření za vyšetřením (odběr krve a moči, sono břicha, gastroenterologické vyšetření a endosono vyšetření). Na gastru se nic nezjistilo, žádný zánět žaludku se neprokázal, žádná Helicobacter Pylori se taky neprojevila, biopsie negativní. Vypadalo to na stenózu (zúžení) žaludku. Jenže se pořád nevědělo, co mi to zúžení způsobuje a proč nepřijímám potravu (potrava neodcházela ze žaludku do dvanácníku, ale vracela se přes jícen zpět zvracením). Jenže já jsem pořád hubla a hubla, už jsem musela jíst jen kašovitou stravu. Poslední týdny to byly jen 3 Nutridrinky denně a nebo polévka.

Paní doktorka Šímová Urbanová z Obloukové mě poslala do Motola na vyšetření endosono a tam mě přijal doktor Hrdlička. To už byl květen, zvrovna to období patečních svátků :-) Pan doktor mi vzal znovu biopsii (tentokráte asi 10 vzorků) a nastínil mi, že to vypadá na lymfom, ale že musíme počkat na výsledky biopsie. Že bude popohánět patologii, aby výsledky byly co nejdříve a že mám přijít 6.5.2009 pro výsledky. Mezitím mě ještě přednostně objednal na vyšetření CT.

Byly to pěkné fofry :-) no a tak jsem ve středu, 6.května 2009 dorazila opět do Motola, posilněna maminkou, která šla se mnou. Pan doktor už na mě čekal. Vzal nás obě do kanceláře a začal povídat.......a my slyšely slova jako: nádor, karcinom, zhoubný, časné stadium, bez metastáz....Krve by se nás nikdo nedořezal. Pan doktor už obdržel i výsledky z CT, takže diagnózu určil jako difůzní adenokarcinom z prstenčitých buněk s průkazem intracelulární hlenotvorby, T3, N0-1, M0.

Tahleta čísílka znamenají:

T3 - nádor se šíří na serózu (viscerální peritoneum) bez invaze do okol. struktur. Okolními strukturami žaludku jsou slezina, příčný tračník, játra, bránice, pankreas, stěna břišní, nadledvina, ledvina, tenké střevo a retroperitoneum.

N0 - v regionálních mízních uzlinách nejsou metastázy
N1 - metastázy v 1 až 6 regionálních mízních uzlinách

M0 - nejsou vzdálené metastázy

Další zprávou bylo, že při téhle diagnóze se doporučuje radikální  chirurgická resekce, neboli totální gastrektomie (odstranění žaludku). No a že mi už domluvil termín tady v Motole na 21.5.2009. Dostala jsem 14 dní na vyběhání všech předoperačních vyšetření.

14 dní byl vážně fofr :-) Moje úžasná přítelkyně Lubica mi doporučila, že jestli budu mít čas před chemkou, že bych si měla nechat zamrazit vajíčka, protože chemka mi je může všechny zničit...Tak tahle varianta mě ani nenapadla. Hnedle jsem druhý den začala shnánět informace o zamražovaní a světe div se, usmálo se na mě štěstí. Dovolala jsem se do Pronatalu, vysvětlila jsem jim situaci a protože jsem dostala dva dny před tím menstruaci (že by náhoda???), okamžitě jsem musela ve čtvrtek 7.května začít s pícháním hormonů. Pan doktor Kult měl ze mě radost, jak to všechno zvládám a tak mi 16.5.2009 určil den D, neboli punkci (odebrání vajíček).

Docela jsem se divila, že mi nějake folikuly narostly :-) Od 18 let jsem brala v kuse antikoncepci a v neděli před sdělením diagnózy jsem ji akorát vysadila....a začala se těšit na to, že se s manželem budeme pokoušet o miminko :-) (však už bylo na čase, co?)

Každopádně v den punkce jsem naklusala ráno v 7:30 do Pronatalu, v 9:30 už jsem měla za sebou narkózu+zákrok a čekala jsem na vyjádření doktorky. Ta mě moc nepotěšila, že prý se podařilo odebrat jen jedno jediný vajičko......a ať si zavolám v pondělí 17.května dopoledne, jestli se chytlo........

V pondělí jsem tedy žhavila dráty a nemohla se pořád dovolat :-( okolo 11:00 hodiny mi zazvonil telefon a paní doktorka mi oznámila, že se vajíčko chytlo a že mi ho tedy zamrazí :-) takže máme s Ríšou zamraženýho sviště :-) JUPÍÍÍÍ!!!

Manželovo spermie udělaly svý :-) jsou to živé potvůrky :-)

No a ke konci týdne, 21.5.2009, jsem nastoupila do Motola. Váhový úbytek celkem 16 kg. Co bylo dál se dozvíte v mém Blogu.

 

!ZMĚNA! V MÉ DIAGNÓZE

Dne 22.6.2009 jsem se dozvěděla, že mám metastáze v celé břišní dutině. Takže ta čísílka nahoře už neplatí :-( vše je malinko horší.

Diagnóza je ZN - léze přesahující žaludek C16.8 + Sekundární ZN retroperitonea a peritonea (tj. pobřišnice)

 

Abyste se dozvěděli celý průběh mé nemoci a co mě čeká, je nutné přečíst si Blog od začátku (tj. od první zprávy dole na konci všech zpráv:-)

A mějte prosím na paměti, že JÁ jsem Pája Veliká Bojovnice :-) Takže pohoda, klídek a neplašte :-) To se zvládne :-)